Размер шрифта:
A
A
A
Цвет сайта:
Ц
Ц
Ц

ПРАГРАМА АКЦЫІ «НОЧ МУЗЕЯЎ-2016»

ПРАГРАМА АКЦЫІ «НОЧ МУЗЕЯЎ-2016»

 «МУЗЕЙ УЧОРА + ЗАЎТРА»

ЗНЕШНЯЯ ПЛЯЦОЎКА

18.00–20.30 – праца дзіцячага музычнага тэатра «Рэвю»

18.30–22.30 – арт-кропка «Мастак – горад – музей»

19.00 – адкрыццё акцыі. Выступленне дырэктара (адміністрацыі)

19.10–20.10 – выступленне гурта «Tomato jam»

20.20–21.20 – выступленне гурта «Chatte Noir»

18.30–23.00 – продаж білетаў на вуліцы (2 касы)

 ВЕСТЫБЮЛЬ

Інфармацыйная пляцоўка, праца валанцёраў, стэнды з афішамі і раскладам вечара

 

АРТ-КАФЭ

19.00– вечарына студыі «Арт-бар»

ЗАЛЫ ПЕРШАГА ПАВЕРХА 

ЗАЛА №2

20.00–23.00 – тэатр псіхалагічнай імправізацыі «Момант»

ЗАЛА №3

19.00– інтэрактыўная пляцоўка дзіцячай тэлешколы Людмілы Канаплянік

19.00 – інтэрактыўная пляцоўка партнёраў акцыі радыёстанцыі «Юністар»

ЗАЛА №4

19.00–20.00 – эксперыментальная музыка дуэта «Арцём і Марына»

20.45–21.45 – акустычнае выступленне гурта «Нагуаль»

МАЛАЯ ЗАЛА

20.00–20.45  – выступленне гурта «Lumiere Tales» і тэатра лялек, святла і ценю «Дом Сонца»

21.45– 22.30 – выступленне гурта «Lumiere Tales» і тэатра лялек, святла і ценю «Дом Сонца»

 ГАЛЕРЭЯ

19.00–00.00 – відэапраекцыя «Музей учора + заўтра»

ЗАЛЫ РУСКАГА МАСТАЦТВА №№1–5

Квэст па экспазіцыі музея «Муза, выберы мяне»

(падрыхтаваны сумесна з праектам «Шукай.бай»)

ЗАЛА РУСКАГА МАСТАЦТВА №4

21.30–22.30 – інтэрактыўная аўтарская праграма «Я – Аляксандр, сын лівійскага бога»

ПЕРАХОДНАЯ ГАЛЕРЭЯ

Выстава беларускага авангарду «Сацыялістычны рэалізм. Нонканфармісцкае мастацтва з калекцыі Андрэя Плясанава»

19.00–23.00 – арт-кропка «Дыялог Разенкранца і Гільдэнстэрна»

ЗАЛА СТАРАЖЫТНАБЕЛАРУСКАГА МАСТАЦТВА XVIXIX cтст.

 

ЗАЛА № 1

19.00–23.00 – інтэрактыўная кропка мастацтва рэстаўрацыі

ЗАЛА № 2

ЗАЛА ПРАЦЫ З ДЗЕЦЬМІ

19.30–21.00 – праца студыі «Калякі-Малякі»

21.30–23.00 – праца студыі выяўленчага мастацтва Сямейнага цэнтра развіцця і творчасці «Іван ды Мар’я»

СЯРОДКРЫЖЖА 

19.30 – выступленне тэатра танца «SKYLINE»

21.00 – выступленне эксперыментальнага тэатра «EYE»

22.30 –  выступленне французскага тэатра «Заўтра вясна»

ЗАЛА ЕЎРАПЕЙСКАГА МАСТАЦТВА

Выстава слепкаЎ з мастэрняў Лувра

ЗАЛА МАСТАЦТВА КРАІН УСХОДУ

19.00 – тэатралізаваны перфоманс у японскім стылі. Музейная медытацыя

ЗАЛЫ СУЧАСНАГА БЕЛАРУСКАГА МАСТАЦТВА 

ЗАЛА №2 

19.00–00.00 – інсталяцыя «Музыка скульптуры»

ЗАЛЫ №№3–4

19.00–00.00 – інтэрактыўная фотазона ад студыі «Фотазона з кардону»