Сустрэча ў Нацыянальным мастацкім музеі ў гонар Міжнароднага дня глухіх

27 верасня 2019 года ў Міжнародны дзень глухіх па запрашэнні Наталлі Сяліцкай студэнты Інстытута інклюзіўнай адукацыі БДПУ імя М. Танка наведалі Нацыянальны мастацкі музей Рэспублікі Беларусь.

Сяброўства з Інстытутам інклюзіўнай адукацыі і музея працягваецца ўжо трэці год. Вельмі радуе, што сумесная праца над інклюзіўным праектам “Ажыўшыя карціны” падарыла не толькі мноства шчаслівых момантаў і прыемных успамінаў, але і атрымала свой працяг у сяброўскіх зносінах.

Вядучы навуковы супрацоўнік аддзела сучаснага беларускага мастацтва Наталля Сяліцкая правяла для інклюзіўнай групы экскурсію па выставе вядомага беларускага мастака Аляксандра Кішчанкі “Касмічны пілігрым”.

На выставе ўдалося пазнаёміцца з “усяленскім рэалізмам” майстра: нацюрмортамі, партрэтамі, шматфігурнымі кампазіцыямі, у якіх аўтар разважае пра космас, а таксама з творамі на біблейскія і міфалагічныя тэмы.