Фотасправаздача. Канцэрт Рэната Зілеева і творчая сустрэча з гуртом “Крывічы”

1. Канцэрт у выкананні Рэната Зілеева шэдэўраў класічнай музыкі вялікіх кампазітараў мінулага, сярод якіх Бах, Бузоні, Моцарт, Бетховен, Шуберт, Шуман.

2. Творчая сустрэча з іркуцкімі беларусамі адбылася ў Магілёве – у музеі В. К. Бялыніцкага-Бірулі 31.07.2019 г.

У рамках сустрэчы ў Магілёве госці з Іркуцка расказалі пра сваю дзейнасць, выканалі некалькі песень з рэпертуару гурта “Крывічы” і правялі майстар-клас па беларускіх народных танцах.

Уступнае слова і прадстаўленне гурта (злева направа: Алег Рудакоў (удзельнік гурта “Крывічы”), Вольга Галанава (кіраўнік гурта “Крывічы”), Святлана Строгіна (загадчык філіяла музея);

Выступленне гурта “Крывічы”: злева направа – Алег Рудакоў, удзельнік гурта “Крывічы”, Вольга Галанава, кіраўнік гурта “Крывічы”.

Публіка ў камернай зале музея.

Майстар-клас па народных танцах у двары музея В. К. Бялыніцкага-Бірулі.