Запрашаем на тэматычную арт-майстэрню «Зрабі для сябе маску і злаві святочны настрой!»

30 снежня а 13-й гадзіне запрашаем усіх жадаючых наведаць тэматычную арт-майстэрню «Зрабі для сябе маску і злаві святочны настрой!».

Маскі (у старажытнасці таксама – маскі) карысталіся і карыстаюцца шырокім распаўсюджваннем практычна ва ўсіх народаў, пачынаючы з першабытных часоў і заканчваючы сучаснасцю. На ўсіх этапах культуры чалавецтва маска набывала розныя значэнні: ад прадмета, звязанага з магічнымі рытуаламі, да маскараднага атрыбута.

Напярэдадні чарады святочных дзён у Нацыянальным мастацкім музеі адбудзецца сустрэча Масак! У праграме – магчымасць зрабіць сваю Маску, якая стане адлюстраваннем Вашага настрою і Вашых адчуванняў; гуляючы па музею, адчуць радасную атмасферу чакання Свята; паўдзельнічаць у «размове» Масак.

Група: 10 чалавек.

Кошт уваходнага білета: 9. 60 бел. руб.

Спяшайцеся! Колькасць месцаў абмежавана!

Неабходны папярэдні запіс па тэлефоне: 327-71-63 (экскурсійнае бюро).

Вярнуцца >>